Makrome Duvar Süsü Modelleri | Duvar Dekorasyon Fikirleri

 Makrome Sanatı 

Makrome, dekorasyondan giyim, çanta ve aksesuarlara kadar uzunan, her alanda kullanılmaya başlayan keyifli bir el sanatı. Neredeyse hiç sevmeyi yok ve hemen hemen herkes makrome yapmak için kolları sıvamıştır. Hatta bu sanat okul yıllarımızda öğretmenlerimiz tarafından derslerde işlenirdi. Bohem havasını sonuna kadar hissettiren, iplerin bir araya gelerek benzersiz, zamansız bir el sanatıdır makrome.

Makrome Nedir


Makrome araçsız, elle yapılan ve birbiri arasından geçirilen ipliklerin meydana getirdiği düğümlerle gelişen bir düğümleme sanatıdır. Makromenin tarihçesine baktığımızda net bilgiler yok ama çok eski zamanlara dayandığınızı biliyoruz ve bu sanata katkı sağlayanlar gemiciler diyebiliriz, belkide ilk oluşum böyle başlamıştır. Zamanla gelişip modernleşerek evlerimize ve okul programlarına dahil edilmiş.

Makrome modelleri


Makrome Modelleri 

Makrome sanatını en iyi şekilde tasarlayan ve ifade eden kişinin Ersin Doğan olduğunu düşünüyorum. Yetenekli bir çok makrome sanatı ile ilgilenen başarılı arkadaşlar var tabi ki, Ersin sevdiğim bir arkadaşım ve gerçekten de çok beğeniyorum yaptığı tasarımları. Makrome modelleri arasında en sevdiğim duvar süsü olarak hazırlanan tasarımlar, çünkü bir anda boş bir duvarı, çekici ve gösterişli yapabilirsiniz. 


Daha önce Ersin'in bohem kırlent tasarımları ve röportaj yazımızı okumadıysanız hemen aşağıya ekliyorum mutlaka okumalısınız. Makrome Duvar Süsü Modelleri 

Makrome modelleri, makrome duvar süsü modelleri, Ersin Doğan tasarımı makrome örnekleri ve daha fazlasını @ersindogandesign hesabından bakabilir ve satın alabilirsiniz.

Makrome Duvar Süsü Modelleri
Makrome Duvar Süsü Modelleri

Makrome Duvar Süsü Modelleri


Makrome Duvar Süsü Modelleri
Makrome Duvar Süsü Modelleri

Hiç yorum yok:

Düşünceleriniz benim için çok önemli, yorum bırakabilir ya da soru sorabilirsiniz.

Değerli yorumlarınız ve sorularınız onaydan geçtikten sonra yayınlanır ve yanıtlanır. Yorumun aşağıda görünmesi ve altına yanıtın girilmesi birkaç gün sürebilir, ara sıra kontrol ediniz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.